Oferujemy

  • Instalacje solarne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), wody w basenach, wody dla celów produkcyjnych
  • Pompy ciepła „poziome” i „pionowe”
  • Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperatory) także w połączeniu z gruntowymi wymiennikami ciepła, dla firm odzysk ciepła w celach technologicznych
  • Fotowoltaika, również w połączeniu z instalacjami solarnymi
  • Projektowanie instalacji, dostawa urządzeń, montaż, uruchomienia i odbiory techniczne, serwis

 

Kolektory słoneczne

Instalacja solarna stanowi zespół dobranych do siebie urządzeń takich jak: kolektory słoneczne, panele sterująco – zabezpieczające i pojemnościowe zasobniki wody użytkowej lub zasobniki buforowe z przepływowymi wymiennikami ciepła.

Odpowiednio dobrane i wykonane instalacje solarne znajdują zastosowanie zarówno w gospodarstwach domowych jak i w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, ubojniach i masarniach, klubach sportowych i rekreacyjnych, basenach kąpielowych, a także w rolnictwie i zakładach produkcyjnych. Najczęściej instalacje solarne wykorzystywane są do podgrzewu wody użytkowej. Pozwalają zaoszczędzić całorocznie ok.60% energii potrzebnej do podgrzewu c.w.u. i sezonowo do 90% energii potrzebnej do podgrzewu wody w basenach kąpielowych. Prawidłowo opracowana instalacja w okresie od maja do września  całkowicie może pokryć zapotrzebowanie na ciepło użytkowe bez konieczności stosowania dodatkowych źródeł energii.


 

sol


sol_ziemia

 

 

Kolektory płaskie

 

Zasada działania płaskich kolektorów słonecznych polega na absorbowaniu promieni słonecznych poprzez powłokę wykonaną z blachy miedzianej zwaną absorberem, do której spodniej części przylutowane są miedziane kanały przepływowe dla płynu grzewczego. Poprzez spiralny wymiennik w zbiorniku, płyn grzewczy oddaje ciepło do zbiornika ciepłej wody. Absorber zbudowany jest z blachy miedzianej pokrytej warstwą absorbującą i to od niego zależy głównie trwałość i wysoka sprawność kolektora przez wieloletni okres jego użytkowania. Najpopularniejszą warstwą absorbującą stosowaną przez producentów kolektorów jest czarny chrom oraz tlenek tytanu.